O kapele Pro (d)uši

„Hudba je lékem na trápení duše.“ Quintus Horatius Flaccus

O kapele Pro duši

Okamžik, kdy naše kapela začala oficiálně existovat, už nejsme schopni najít. Během svého vývoje totiž prošla proměnami v nástrojovém obsazení. Náš dosavadní název Pro (d)uši jsme přijali za svůj asi v prosinci roku 2016. Již více jak půl roku před tím se nám již podařilo vystoupit na SoulFly 2016 se třemi skladbami. Členové jsou však dnes již z poloviny proměnění.


Současnost

Dnes kapela bohužel aktivně nezkouší ani nekoncertuje. Jedním z hlavnějších důvodů této pauzy bylo odcestování Ádi za studiem (flétnistka, nutno podotknout, že je nejpilnějším členem kapely smajlík), pak že Kamil (houslista) postoupil se vzděláním na vysokou školu a dále se nemohl účasnit pravidelných zkoušek. Dál se na kapele jistě podepsala ,,únava" lídra kapely, který tvořil skladby nedostačujícím tempem, takže na zkouškách se i v rámci několika měsíců hrálo to samé.

Největším problémem, s jakým se naše kapela potýká, je nedostatek členů. Asi si dělám srandu, můžete si pomyslet, vždyť je nás dost. Bohužel opak je pravdou. Danielka s Petrem (baskytaristka a bubeník) nás v kapele původně měli podpořit pouze na nezbytnou dobu, než se za nich najdou jiní muzikanti. Proto jim patří velký dík, že s námi vydrželi celý rok. Potřební náhradníci se nenašli i přes jejich usilovné hledání. V rámci snahy posílení našich řad se i nechaly vytisknout a rozvěsit plakáty. Jeden plod tato snaha ale přinesla. Tím byl Luboš Č., skvělý kytarista a sólista, který se však později rozhodl svůj obdivuhodný talent využít ve své vlastní kapele, která taky více odpovídala jeho hudebnímu vkusu.

Vyhlídky

Je asi celkem jisté, že skupina se nikam neposune, pokud vše zůstane ve starých kolejích. Takže pokud nás v budoucnu někde uslyšíte, bude to nejspíš v naprosto odlišné sestavě, pravděpodobně taky v jiném městě, než v Hodoníně, a zajisté i repertoár bude nový. Ani skladatele samého totiž nebaví pracovat na stejných skladbách. Starý repertoár snad ale neupadne někam ,,na dno šuplíku" a někdy, neznámo kdy, taky dojde na jeho provedení.

Mým plánem - jako skladatel teď píšu za sebe - je rozjet pořádný hudební projekt se započetím mého studia v Brně. Věřím, že tam narazím na dostatek talentovaných lidí, které dokážu namotivovat na podobnou vlnu, jakou mám já. A že také množství klubů a koncertů organizovaných studenty by kapele mohlo poskytnout kapele příjemné prostředí, možnost vystupování a s ní taky větší ambice hrát. Protože když máte ,,pro koho hrát", máte jeden velký důvod, ,,proč hrát". A proč taky cvičit a zkoušet a spolupracovat s dalšími a dalšími muzikanty a s lidmi, kteří se zabývají zvučením a nahráváním hudby a tak dále a tak dále, co všecko zkrátka podporuje růst mladé skupiny.

Bandzone

Koncertů: 4

Fanoušků: 4

Skladeb: 7

Členů: 6

2016 - 2018
Pro (d)uši
Webdesign: Luboš Brablc